خانه / مقالات / مقاله چگونه با افکار منفی برخورد کنیم؟

مقاله چگونه با افکار منفی برخورد کنیم؟

چگونه با افکار منفی برخورد کنیم؟

رهایی از افکار منفی

کلمات ما از قدرتی خلاقانه برخوردارند. هرگاه واژه ای بر زبان می آوریم، چه خوب و چه بد، به آنچه می گوییم جان می دهیم. بسیاری از مردم درباره خودشان، خانواده شان و آینده شان چیزهای منفی می گویند. حرف هایی مثل: «هرگز موفق نخواهم شد. این بیماری مرا از پا خواهد انداخت. اوضاع کار آنقدر خراب است که گمان نمی کنم از پسش برآیم.»

این افراد نمی فهمند که دارند آینده شان را پیشگویی می کنند. در کتاب مقدس آمده است: «ما میوه کلمات خود را می خوریم.» این جمله بدان معنی است که ما آنچه را می گوییم، به دست می آوریم.

نمی توانید از شکست حرف بزنید و انتظار پیروزی داشته باشید. نمی توانید از کمبودها صحبت کرد و انتظار وفور داشت. شما همان چیزی را می آفرینید که می گویید. اگر می خواهید بدانید که پنج سال دیگر در چه حال خواهید بود، به آنچه درباره خودتان می گویید، گوش کنید.

 

افکار منفی را به زبان نیاورید

شاید افکار منفی به ذهنتان خطور کند، اما مرتکب این اشتباه نشوید که آن ها را بازگو کنید. درست در همان لحظه ای که فکرتان را بیان می کنید اجازه می دهید که ریشه بدواند.

بسیار پیش آمده که فکری منفی از ذهنم می گذرد و نزدیک بوده که آن را بر زبان بیاورم اما جلوی خودم را گرفته ام و فکر کرده ام: «نه، باید دهانم را ببندم. من درباره شکست با آینده ام صحبت نمی کنم. من درباره شکست با زندگی ام صحبت نمی کنم. برعکس، من درباره خوبی ها با زندگی ام حرف می زنم.»

در ادامه بخوانید:  مقاله چگونه با قورباغه های مان مقابله کنیم؟

می گویم: «من اشرف مخلوقات هستم. من قوی ام، من سالمم، هرروز اتفاقات بسیار خوبی برای من می افتد، من بااستعداد و خلاقم.»

وقتی که داشتیم مرکز همایش کُمپاک درهیوستون را برای تبدیل آن به کلیسای جدید لیکوود بازسازی می کردیم، مهندسان معمار گفتند که برخلاف تخمین های اولیه ما، این پروژه میلیون ها دلار خرج روی دستمان خواهد گذاشت. من از ارقامی که به ما ارائه دادند شوکه شدم. بعد از این که به خودم آمدم، اندیشیدم: «غیرممکن است. امکان ندارد بتوانم چنین پولی فراهم کنم. این کار نشدنی است.»

افکار در سرم می چرخیدند اما می دانستم که بهتر است آن ها را بر زبان نیاورم. نگرش من این بود: «اگر قرار است که چیزی را برای آینده ام پیش بینی کنم، بهتر است چیز خوبی باشد. آنچه را احساس می کنم بر زبان نمی آورم. نمی گویم این اتفاق در جهان واقعی چگونه به نظر می رسد. نه، من آن چیزی را می گویم که خدا درباره ام می گوید.»

آنچه به زبان آوردم این بود: «خداوند همه نیازهای ما را برطرف و خواسته های ما را محقق می سازد. گرچه ممکن است خواسته ما محال به نظر برسد، اما می دانم برای خداوند غیرممکن وجود ندارد. وقتی که پروردگار دری روبرویمان قرار می دهد، کلید آن را هم به ما می دهد.»

در ادامه بخوانید:  مقاله معرفی 4 سایت برتر برای آموزش مهارت های زندگی

به پیروزی ایمان داشتم و دیدیم که آرزویمان دارد آرام آرام تحقق می یابد.

رهایی از افکار مزاحم

 

نگاهی پیروزمندانه داشته باشید

شما درباره آینده تان چه می گویید؟ درباره مسائل مالیتان چه می گویید؟ اگر می خواهید آینده تان را پیشبینی کنید حداقل آینده خوبی را برای خود پیش بینی کنید. مطمئن باشید کلماتتان در همان جهتی حرکت می کنند که دوست دارید زندگی تان به آن جهت برود.

وقتی کلمات از دهانتان خارج می شوند، به آینده تان جان می بخشید.

شاید شما الان در برهه سختی از زندگی تان قرار گرفته باشید، اما اجازه دهید شما را به چالش بکشم. از کلمات، نه برای توصیف موقعیتتان، بلکه برای تغییر آن استفاده کنید.

شما به آنچه خودتان درباره خودتان می گویید، بیشتر از آنچه دیگران درباره تان می گویند، باور دارید. برای همین است که پیوسته در طول روز باید با خود جملات تأکیدی را تکرار کنیم تا وارد وجودمان شود و به باور ما تبدیل شوند تا در آینده وارد زندگی ما شوند.

بگوییم: «من سالمم، من ارزشمندم، من قوی ام. من با استعدادم و آینده بسیار درخشانی دارم.» این کلمات از دهانتان خارج می شوند و مستقیم وارد گوش هایتان می شوند. با گذشت زمان، آنها همان تأثیر را در درونتان خواهند گذاشت.

در ادامه بخوانید:  مقاله مردم در مورد شما چه فکری می کنند؟

به محض اینکه تصویری را در درونتان ثبت کنید، خداوند آن را در بیرون محقق می سازد. وقتی اجازه ندهید کلمات منفی از دهانتان خارج شوند و کلماتی سرشار از ایمان و پیروزی را به سوی آینده بفرستید، خواهید دید که چگونه زندگی تان وارد مرحله ای کاملا جدید می شود.

هیچ می دانستید هرقدر بیشتر درباره چیزی صحبت کنیم، بیشتر آن را به درون وجودمان هدایت می کنیم؟

از بین بردن افکاز مزاحم و منفی

 

PDF

 

پیشنهاد میکنم پس از خواندن این مقاله فیلمی از جول اوستین را در مورد رهایی از افکار منفی ببینید، جهت مشاهده این ویدیو کلیک کنید:

کلیپ

نویسنده

+B
+B
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما تنها 5 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
دانلود رایگان چند دقیقه ابتدایی پرمخاطب ترین و پرفروش ترین فیلم های جول اوستین موجود در سایت
شما تنها 5 ثانیه تا دانلود فیلم فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود فایل صوتی فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 5 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
دانلود رایگان
18 دقیقه از ویدیوهای جول اوستین که ممکن است ندیده باشید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید: