خانه / مقالات / مقاله اهمیت مطالعه

مقاله اهمیت مطالعه

اهمیت مطالعه

مطالعه کتاب و اهمیت کتاب

تحقیقات نشان می دهد نود درصد مردم با تمام شدن دوران تحصیلشان، مطالعه، یادگیری و رشد شخصی شان هم به پایان می رسد… تکان دهنده است!

شما تنها از طریق مطالعه و تحقیق است که می توانید در حرفه خود احاطه پیدا کنید و تبدیل به یک شخص شاخص در زمینه کاری خود می شوید. البته عجیب نیست که به ندرت کسی را پیدا می کنیم که به حرفه خود احاطه و تسلط کامل داشته باشد. از هر مقام ارشد فروش بپرسید به شما جواب می دهد که به ندرت فروشنده ای پیدا می شود که به طور کامل بر کارش احاطه داشته باشد. همین مطلب درباره ی مدیران، حقوقدانان و حسابداران و پزشکان و تمام حرفه های دیگر صادق است.مطالعه

در هر حرفه ای به تعداد اندکی برمی خورید که در حرفه خود شاخص و متمایز شده اند. این افراد پیوسته در حال مطالعه و افزایش دانش خود درباره ی حرفه ی خود هستند و می کوشند به سطوح عالی برسند، این افراد در صنف خود مانند زرافه هایی که در گله ی موش ها ایستاده اند، متمایز و بارز به نظر می رسند. به اطراف خود نگاه کنید این افراد را حتماً می بینید، از بین هزاران پزشک در یک تخصص تنها چند پزشک هستند که متمایز و شاخص هستند، این گروه اقلیت متمایز همان کسانی هستند که پیوسته در حال مطالعه و به روزرسانی خود هستند.

در ادامه بخوانید:  مقاله باورهای ثروت ساز قوی

استادان و متخصصان در هر حرفه ای می توانند قیمت خود را مشخص کنند، آنها پاداش کلان می گیرند. اگر شما هنوز در این گروه اقلیت شاخص وجود ندارید، بدانید که می توانید از همین حالا شروع کنید و در گروه آنها قرار بگیرید.

تنها یک ساعت مطالعه ی متمرکز در طول روز، در سال به ۳۶۰ ساعت مطالعه تبدیل می شود، تصور کنید اگر این مدت به پنج و یا ده ساعت باشد، با این مطالعه چه کارها که نمی شود کرد!

مطالعه، شرط لازم هر مؤفقیت به حساب می آیند. اما متأسفانه این عمل برای بسیاری از ما با پرداخت مالیات شباهت دارد. تنها وقتی مجبور هستیم، این کار را می کنیم.کتاب و مطالعه

مطالعه نکردن به این معنا است که جهل خود را به هرجا که می روید، با خود می برید و آن را از طریق رفتار و کردارتان به دیگران هم منتقل می کنید.

اما پاداش مطالعه کردن چیست؟

شما توانایی این را دارید که هر آنچه را که می خواهید بدست آورید. دنیا از آن شماست اما باید بیاموزید که چگونه این کار را انجام دهید. برای یاد گرفتن باید کتاب بخوانید. هرآنچه می خواهید برای شما وجود دارد. برای به دست آوردن آنچه می خواهید، باید چگونگی آن را هم یاد بگیرید و برای یاد گرفتن چگونگی باید مطالعه کنید.

در ادامه بخوانید:  مقاله صبر برای رسیدن به موفقیت های بیشتر

برای دانلود فایل PDF متن بالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود PDF با حجم ۱۶۰ کیلوبایت

نویسنده

+B
+B
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما تنها 5 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 5 ثانیه تا دانلود فیلم فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود فایل صوتی فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 5 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
دانلود رایگان
18 دقیقه از ویدیوهای جول اوستین که ممکن است ندیده باشید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید:
چگونه بتوانیم هر شرایطی را تحت کنترل خود درآوریم؟
دانلود رایگان دقایق ابتدایی
کافیست ایمیل خود را وارد کنید: